ITSHKSH dhe Logos-A promovojnë dy libra

Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve – Shkup dhe SHB “Logos-A”, të hënën (31.10.2016) në Qendrën kulturore rinore ora 18 do të promovojë dy vepra me dokumente për historinë, kulturën dhe traditën e shqiptarëve në Shkup dhe më gjerë.

Bëhet fjalë për veprat “Tokat e liruara” (katër vëllime) nga Qerim Lita dhe “Shkupi ndërmjet dy luftërave botërore” (dy vëllime) nga Skender Asani.

Veprat janë botuar nga Shtëpia botuese Logos-A.

14671090_1165895013489526_9158233648954553920_n

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP