Si kanë ndryshuar veshjet e dasmës gjatë 100 vjetëve (FOTO)

Kohët ndryshojnë, dhe kjo reflektohet më dukshëm në botën e modës. Dhe këtu nuk bëhet fjalë vetëm për modën e rrobave të përditshme, por përfshihen ndryshimet edhe në rastin e veshjeve të dasmës.

Klan Kosova sjell disa fotografi, ku shihet se si ka ndryshuar paraqitja e nuseve brenda 100 vjetësh.

360355-R3L8T8D-650-1915 360405-R3L8T8D-650-1925 360455-R3L8T8D-650-1935 360505-R3L8T8D-650-1945 360555-R3L8T8D-650-1955 360605-R3L8T8D-650-1965jpg 360655-R3L8T8D-650-1975 360705-R3L8T8D-650-1985 360755-R3L8T8D-650-1995 360805-R3L8T8D-650-2005 360905-R3L8T8D-650-2015n

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP