Aksion i ri gueril ndaj kryetari të Manastirit, Vlladimir Talevski (VIDEO)

Pas aksionit gueril nga aktivistët civil, “bankënotat” ngjyrë purpur që ngjajnë me ato të 500 eurove, por që për dallim nga ato këto kanë “vlerën” e 360.000 eurove, anëtarët e Lëvizjes civile të Manastirit kanë organizuar edhe një aksion të ri gueril. Ata sot kanë shkuar në promovimin e librit të Lubisha Georgievskit në bibliotekën e qytetit, ku ka marrë pjesë edhe kryetari i Manastirit, Vlladimir Taleski, transmeton Portalb.

“Dorëheqje kryetar, dorëzohuni”, kanë thënë aktivistët duke e theksuar një flamur të bardh në sallë. Ata në sallë e lanë një maicë në të cilën shkruhet “Mbështetje për PSP-në”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP