fbpx
  CTRL +Z
  17:21, 17-05-2021

  WhatsApp së shpejti me mesazhe që vetëfshihen

  Aplikacioni WhatsApp ka nisur testimin e një funksioni privatësie në Android dhe iOS i quajtur “Disappearing Mode” dhe që bën…
  CTRL - Z
  16:22, 17-05-2021

  Edhe këtë vit FNZHT shpalli thirrje për novatorë të rinj “Të rinjtë krijojnë”, fondi i përgjithshëm për mbështetje është 146 mijë euro

  Fondi për Novacion dhe Zhvillim Teknologjik (FNZHT) shpalli sot thirrjen publike “Të Rinjtë krijojnë” për krijimin e laboratorëve të prodhimit.…
  CTRL +Z
  14:23, 17-05-2021

  Selektimi i mbeturinave është investim i shtrenjtë, komunat e Maqedonisë nuk mund ta mbulojnë vetë

  Një fuçi për hedhurina prej 120 litra kushton 10 euro. Në kushte kur nuk bëhet selektimi, nevojitet vetëm ajo enë…
  CTRL - Z
  16:30, 16-05-2021

  Ard Kasami nga Tetova, futbollisti profesionist në ligën e parë të Maqedonisë së Veriut

  Të rinjve do tu thoja të punojnë shumë, të besojnë dhe ti ndjekin ëndrrat e tyre, është ky mesazhi me…
  CTRL - Z
  10:00, 15-05-2021

  Piktorja Valdeta Ibishi: Inspirohem shtëpitë e braktisura, nga historia jonë e pasur (VIDEO)

  Valdeta Ibishi është 24-vjeçare nga Kërçova. Pasioni dhe profesioni i saj është pikturimi. Valdeta kreu studimet në Universitetin e Tetovës,…
  CTRL +Z
  19:32, 14-05-2021

  Bitcoin bie me 12% për shkak të pronarit të kompanisë Tesla

  Çmimi i Bitcoin ra me shpejtësi pasi CEO i Tesla Elon Musk tha se kompania e tij nuk do të…

  “Lagjja e studentëve” në Tetovë aktualisht po përballet me kushte mesjetare, edhe pse është shumë afër dy universiteteve, në këtë lagje rruga nuk është e rregulluar, ka mbeturina në secilin cep, nuk ka ndriçim publik edhe pse gjatë natës është e mbushur me qenë endacak dhe përdorues të drogës. Lum Krasniqi erdhi nga Prizreni i Kosovës për të studiuar në Tetovë, megjithatë, kushtet në këtë lagje po ja pamundësojnë jetesën normale

  LEXO: https://cutt.ly/5zlXv9f

  Back to top button