fbpx

  📌  MASH dhe Komisioni i Sëmundjeve Infektive e anuluan për nesër mbledhjen për protokollin e mësimit

  Anëtarët e Komisionit për Sëmundje Infektive dhe grupi punues i Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës (MASH) e anuluan për nesër…

  📌  MSH: Udhëtarët nga linja ajrore Shkup-Turku të Finlandës janë mërgimtarë

  Në lidhje me informatat për fluturimin nga Shkupi në Turku të Finlandës, ku sipas autoriteteve finlandeze nga avioni me 157…

  📌  Për shkak të rasteve të shitjes, kompjuterët e rinj për onlajn mësim do të jepen në revers

  Nga 1 shtatori, mësuesit që nuk kanë pajisjen e tyre për të realizuar mësimin, do të përdorin kompjuterët që tani…

  📌  Gara për esenë më të mirë, apliko tani dhe shfaq talentin tënd

  Instituti për Lidership dhe Politikë Publike prezanton konkurs për ese. Të drejtë aplikimi kanë njerëzit me moshë deri 28 vjeç,…

  📌  OEMVP: Rritja e çmimit të rrymës i rëndon bizneset dhe qytetarët, duhet të eliminohet

  Oda Ekonomike e Maqedonisë Veriperëndimore (OEMVP) vlerëson se rritja e çmimit të rrymës elektrike për 7,42% paraqet vështirësi për bizneset…

  Bjellorusi, ka humbur jetën një nga protestuesit që dolën në rrugë kundër rezultatit të zgjedhjeve presidenciale

  Ministria e Punëve të Brendshme e Bjellorusisë njoftoi se një nga protestuesit që dolën në rrugë kundër rezultatit të zgjedhjeve…

  Gratë dhe burrat bëhen xhelozë për arsye të ndryshme dhe shkenca ka një shpjegim për këtë

  Xhelozia është një ndjenjë shumë e fortë që ndikon shumë në mënyrën se si një person mendon dhe sillet. Edhe…

  Kosovë, kompania turke Sezin ofroi donacion për parandalimin e përhapjes së COVID-19

  Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës si dhe Ministria e Shëndetësisë bashkë me agjenci ndërlidhëse të tjera, kanë pranuar…

  Putin: Rusia regjistroi vaksinën e parë në botë kundër COVID-19

  Presidenti rus, Vladimir Putin, ka deklaruar se vaksina e parë në botë kundër koronavirusit të ri (COVID-19) është regjistruar në…

  Mbi 13 milionë të shëruar nga COVID-19 në mbarë botën

  Numri i personave të shëruar në mbarë botën nga koronavirusi i ri (COVID-19) ka tejkaluar shifrën 13 milionë, transmeton Anadolu…

  KËNDI STUDENTOR