fbpx
  CTRL +Z
  19:55, 20-01-2021

  Lojtari profesionist i Call of Duty tërhiqet për shkak të dëmtimit të dorës

  Lojtari i Call of Duty  Thomas “ZooMaa” Paparatto do të tërhiqet nga lojërat profesionale për shkak të një dëmtimi të…
  ARSIM
  19:34, 20-01-2021

  Carovska dhe Filipçe pas takimit me Unionin e Nxënësve: Mësimi në gjysmëvjetorin e dytë do të vazhdojë njëjtë

  Mësimi në shkollat e mesme në vend, sikurse edhe në shkollat fillore, planifikohet nesër të fillojë në formën e njëjtë…
  CTRL +Z
  19:08, 20-01-2021

  Kryeministri Zaev së bashku me ambasadorin promovoi investimin çek, premtoi 0% tatim për IT deri në vitin 2023

  Në Maqedoninë e Veriut do të investohet në fushën e sektorit IT, ku grupacioni çek “Arikoma” do të shtrijë aktivitetet,…
  ARSIM
  18:01, 20-01-2021

  Koncepti i ri për shkollat fillore, sot mbaroi afati për propozimet, ministrja sqaroi se në cilat klasa fillimisht do të zbatohet

  Në kuadër të debatit për Konceptin e ri në shkollat fillore në Maqedoninë e Veriut, Ministria e Arsimit dhe Shkencës…
  CTRL +Z
  15:01, 20-01-2021

  Në këmbë dhe me biçikletë kur është ajri i pastër, në autobus kur është i ndotur

  Ecja ose ngasje e biçikletës është opsioni më i mirë për lëvizje kur ndotja e ajrit është e vogël, por…
  CTRL +Z
  14:01, 20-01-2021

  Të premten mbahet ngjarja “Dialogje rajonale për Agjendën Digjitale”

  Më 22 janar 2021, në platformën ZOOM, me fillim në orën 10:00, në organizim të Fondacionit Metamorfozis me partnerët e…

  Fisnik Selimi është një djalë 19 vjeçar nga Shkupi, i cili në fëmijërinë e tij të hershme si pasojë e një sëmundje ka humbur shikimin. Ai është përballur me sëmundjen ende pa e parë mirë botën e pa u njohur me gjërat që e rrethojnë, tregon ai për Portalb.mk. Por, kjo nuk e ka penguar atë që të përshtatet me rrethin e të zhvillohet sikurse edhe moshatarët e tij të cilët nuk përballen me këtë pengesë, të ndjekë ëndrrat me shumë guxim dhe të ecë drejt horizonteve të cilët nuk njohin kufi.
  LEXO: https://wp.me/patqqI-32vk

  Back to top button
  Close