fbpx

  📌  MSH: Udhëtarët nga linja ajrore Shkup-Turku të Finlandës janë mërgimtarë

  Në lidhje me informatat për fluturimin nga Shkupi në Turku të Finlandës, ku sipas autoriteteve finlandeze nga avioni me 157…

  📌  RMV, edhe sot do të diskutohet se si do të mbahet mësimi prej 1 shtatorit

  Anëtarët e Komisionit për Sëmundje Infektive dhe grupi punues i Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës (MASH) sot duhet ta vazhdojnë…

  📌  Për shkak të rasteve të shitjes, kompjuterët e rinj për onlajn mësim do të jepen në revers

  Nga 1 shtatori, mësuesit që nuk kanë pajisjen e tyre për të realizuar mësimin, do të përdorin kompjuterët që tani…

  📌  OEMVP: Rritja e çmimit të rrymës i rëndon bizneset dhe qytetarët, duhet të eliminohet

  Oda Ekonomike e Maqedonisë Veriperëndimore (OEMVP) vlerëson se rritja e çmimit të rrymës elektrike për 7,42% paraqet vështirësi për bizneset…

  📌  RMV, vendi i parë në rajon që lidhi marrëveshje me BE-në, 25 vite më vonë pritet të hapen negociatat

  Këshilltari shtetëror në Sekretariatin për çështje evropiane, Dragan Tilev, që nga vitet e 90-ta ka ndjekur rrugëtimin e Maqedonisë së…

  Mbi 13 milionë të shëruar nga COVID-19 në mbarë botën

  Numri i personave të shëruar në mbarë botën nga koronavirusi i ri (COVID-19) ka tejkaluar shifrën 13 milionë, transmeton Anadolu…

  Agjencia evropiane kërkon vendosjen e masave shtesë kundër pandemisë

  Agjencia Evropiane për Sëmundjet Infektive u ka bërë thirrje vendeve evropiane të rivendosin masa të caktuara për të parandaluar “përhapjen…

  COVID-19, 703 vdekje të reja në Brazil, 871 në Indi, 705 në Meksikë

  Për shkak të koronavirusit të ri (COVID-19), në 24 orët e fundit në Brazil janë shënuar 703 vdekje, në Indi…

  Trump u nxorr papritmas nga konferenca, pas të shtënave pranë Shtëpisë së Bardhë

  Presidenti amerikan, Donald Trump, u shoqërua jashtë sallës ku po mbante konferencë për media, pasi pranë Shtëpisë së Bardhë ishin…

  Liderja opozitare në Bjellorusi largohet nga vendi

  Liderja e opozitës në Bjellorusi, Svetlana Tikhanouskaya, ka udhëtuar në Lituani dhe është e sigurt, tha ministri i Jashtëm i…

  KËNDI STUDENTOR