fbpx
  CTRL +Z
  19:48, 21-01-2021

  Google përsëri në shënjestër të Komisionit Evropian

  Autoritetet rregullatore Evropiane kërkuan informacione nga reklamuesit për praktikat e reklamimit të Google, raporton PCW. Motori më i madh i…
  CTRL +Z
  16:45, 21-01-2021

  Fushata “Të Bashkuar për Ajër të Pastër”: Jetojmë në një re helmuese

  Me qëllim të ngritjes së vetëdijes për pasojat e ajrit të ndotur, organizatat ekologjike të gjitha shtetet e Ballkanit kanë…
  Bota
  16:16, 21-01-2021

  Poetja e re amerikane Amanda Gorman “e vodhi shfaqjen” e inaugurimit të Xho Bajden

  Një ndër momentet më mbresëlënëse nga dita e inaugurimit të presidentit të ri amerikan, Xho Bajden ishte recitimi i poetes…
  CTRL +Z
  16:09, 21-01-2021

  RMV, çdo shtëpi të ketë fotovoltaikë, kalimi i energjisë nga qymyri në diell duhet të fillojë menjëherë

  Shtyrja e proceseve të tranzicionit energjetik nuk është opsion për vendin, kurse zgjedhja e skenarit të gjelbër dhe miratimi i…
  ARSIM
  15:31, 21-01-2021

  RMV, vazhdon bojkoti maturantëve, Carovska: Duhen ndryshime në maturën shtetërore, por jo këtë vit

  Ndryshimet në dhënien e maturës shtetërore do të ndodhin, por jo këtë vit, këtë e dinë edhe vetë nxënësit, tash…
  ARSIM
  11:17, 21-01-2021

  RMV, nxënësit sot iu kthyen bankave shkollore dhe kompjuterëve-përfundoi pushimi dimëror

  Pas pushimit tre-javor të dimrit, nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme sot i janë kthyeren mësimit për të vazhduar…

  Fisnik Selimi është një djalë 19 vjeçar nga Shkupi, i cili në fëmijërinë e tij të hershme si pasojë e një sëmundje ka humbur shikimin. Ai është përballur me sëmundjen ende pa e parë mirë botën e pa u njohur me gjërat që e rrethojnë, tregon ai për Portalb.mk. Por, kjo nuk e ka penguar atë që të përshtatet me rrethin e të zhvillohet sikurse edhe moshatarët e tij të cilët nuk përballen me këtë pengesë, të ndjekë ëndrrat me shumë guxim dhe të ecë drejt horizonteve të cilët nuk njohin kufi.
  LEXO: https://wp.me/patqqI-32vk

  Back to top button
  Close