fbpx
  CTRL - Z
  16:22, 17-05-2021

  Edhe këtë vit FNZHT shpalli thirrje për novatorë të rinj “Të rinjtë krijojnë”, fondi i përgjithshëm për mbështetje është 146 mijë euro

  Fondi për Novacion dhe Zhvillim Teknologjik (FNZHT) shpalli sot thirrjen publike “Të Rinjtë krijojnë” për krijimin e laboratorëve të prodhimit.…
  CTRL +Z
  14:23, 17-05-2021

  Selektimi i mbeturinave është investim i shtrenjtë, komunat e Maqedonisë nuk mund ta mbulojnë vetë

  Një fuçi për hedhurina prej 120 litra kushton 10 euro. Në kushte kur nuk bëhet selektimi, nevojitet vetëm ajo enë…
  CTRL - Z
  16:30, 16-05-2021

  Ard Kasami nga Tetova, futbollisti profesionist në ligën e parë të Maqedonisë së Veriut

  Të rinjve do tu thoja të punojnë shumë, të besojnë dhe ti ndjekin ëndrrat e tyre, është ky mesazhi me…
  CTRL - Z
  10:00, 15-05-2021

  Piktorja Valdeta Ibishi: Inspirohem shtëpitë e braktisura, nga historia jonë e pasur (VIDEO)

  Valdeta Ibishi është 24-vjeçare nga Kërçova. Pasioni dhe profesioni i saj është pikturimi. Valdeta kreu studimet në Universitetin e Tetovës,…
  CTRL +Z
  19:32, 14-05-2021

  Bitcoin bie me 12% për shkak të pronarit të kompanisë Tesla

  Çmimi i Bitcoin ra me shpejtësi pasi CEO i Tesla Elon Musk tha se kompania e tij nuk do të…
  CTRL +Z
  17:32, 14-05-2021

  WhatsApp ndryshoi politikat: Ç’duhet të bëni nëse doni të vazhdoni ta përdorni aplikacionin

  WhatsApp ka konfirmuar se përdoruesit gradualisht do të humbasin aksesin në opsionet kryesore të llogarisë së tyre nëse nuk pranojnë…

  “Lagjja e studentëve” në Tetovë aktualisht po përballet me kushte mesjetare, edhe pse është shumë afër dy universiteteve, në këtë lagje rruga nuk është e rregulluar, ka mbeturina në secilin cep, nuk ka ndriçim publik edhe pse gjatë natës është e mbushur me qenë endacak dhe përdorues të drogës. Lum Krasniqi erdhi nga Prizreni i Kosovës për të studiuar në Tetovë, megjithatë, kushtet në këtë lagje po ja pamundësojnë jetesën normale

  LEXO: https://cutt.ly/5zlXv9f

  Back to top button