fbpx

  📌  Xhaferi për nesër paralajmëroi seancë për zgjedhjen e kryetarit të Kuvendit

  Kryesuesi i Kuvendit Talat Xhaferi sot u ka dhënë udhëzime shërbimeve kuvendore që për nesër ta përgatisin vazhdimin e seancës…

  📌  Ministri Filipçe e sqaroi vlerësimin e Komisionit në lidhje me hapjen e plotë të shkollave

  Venko Filipçe, ministri i shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut raportoi se Komisioni për sëmundje ngjitëse e vlerëson si të rrezikshme…

  📌  Falimentoi banka Eurostandard në Maqedoninë e Veriut

  Anita Angelovska-Bezhoska, guvernatorja e Bankës Popullore në Maqedoninë e Veriut ka sqaruar se do të ndjekin procedurat drejt falimentimin të…

  📌  Analizë: RMV, kur librat bëhen “mollë sheri”, çfarë prej 1 shtatorit?

  Jo më shumë se 20 ditë na ndajnë nga dita kur është e paraparë fillimi i vitit shkollor 2020-2021. Megjithatë,…

  📌  Pendarovski nesër do t’ia japë mandatin Zaevit për formimin e Qeverisë

  Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, nesër në ora 11:30 do t’ia japë mandatin kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev,…

  Dëmet materiale nga Shpërthimi në Bejrut mund të shkojnë në mbi 15 miliardë dollarë

  Presidenti libanez Michel Aoun tha se dëmet materiale nga shpërthimi masiv në Bejrut javën e kaluar mund të kushtojnë më…

  Pasqyra ditore e gjendjes me Covid-19 në botë

  Sipas të dhënave më të fundit, në botë me koronavirusin e ri deri më tani janë infektuar 20.620.330 njerëz. Prej…

  Australia raportoi vdekje rekorde ditore nga COVID-19

  Shteti Victoria i Australisë gjatë ditës së kaluar ka regjistruar 21 vdekje tjera nga koronavirusi i ri (COVID-19), shifër më…

  Aeroporti i Stambollit, i pari që mori akreditimin shëndetësor global

  Aeroporti i Stambollit sot u bë i pari në gjithë botën që mori një akreditimin e ri shëndetësor nga Këshilli…

  Kosovë, u prezantua fushata “Së bashku kundër COVID-19”

  Grupi “Vullnetarët #COVID-19” në Kosovë së bashku me Ministrinë e Shëndetësisë dhe me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në…

  KËNDI STUDENTOR