fbpx

Barsoleta

 • Dy plaka

  Pleqëria

  – Ndiej dhimbje të forta në këmbën e majtë, – iu ankua një e moshuar mjekut.– S’ke çi ban zonjë!…

  Lexo më shumë
 • Barsoletë

  A fluturon devja

  E pyet nje njeri Nastradinin: – A fluturon devja? – Nastradini thot PO, vec duhet me gjet nje budalla qe…

  Lexo më shumë
 • A është kjo ndonjë barsoletë?

  Arsyeja e vjedhjes

  Gjatë një seance gjyqësore, gjykatësi i drejtohet të pandehurit:–  Ju duhej ta kishit vënë re që portofoli që morët nuk…

  Lexo më shumë
 • Buri dhe gruaja në diskutim

  “Mbylle gojën”

  Burri dhe gruaja po voziten me makinë dhe papritur i ndalon një polic.Polici: Pse vozisni 65 km/h, kur këtu është…

  Lexo më shumë
 • Barsoletë

  Nuk funksionon

  Vjen burri në shtëpi dhe mbi frigorifer gjen një letër në të cilën shkruan:– Kjo më nuk funksionon. Po shkoj…

  Lexo më shumë
 • Barsoletë

  Dy meshkujt

  Dy meshkuj godasin njeri -tjetrin ne nje supermaket – oh me fal,nuk ju vura re,se jam i habitur ngaqe kerkoj…

  Lexo më shumë
 • A është kjo ndonjë barsoletë?

  Pastruesi dhe pasanikja

  – Zonjushë jam shumë i dashuruar me ju. – C’punë bëni? – Pastrues. – Ah, ashtu?! Dhe sa fiton? –…

  Lexo më shumë
 • Barsoletë

  Biseda në telefon me bionden

  Djali: Zemër, çfarë ke të veshur?Biondja: Kam të brendshme rozë.Djali: Më jep pakëz detaje.Biondja: 90% pambuk, 10% sintetikë…

  Lexo më shumë
 • Papagalli gjen banesën e vet

  Sa kushton papagalli?

  – Sa kushton ky papagalli?– 200 euro.– Po cfare di te beje ky qe kushton kaq shume?– po di anglisht,…

  Lexo më shumë
 • Barsoletë

  Dhurata

  Thërret vëllai nga Zvicra.– Po vij në korrik. Çfarë dëshiron të të sjell?– Nuk di… më blej një iPhone.– S’ka…

  Lexo më shumë