fbpx

Të shtëna me armë në Kumanovë

Policia e Kumanovës ka ngritur padi penale kundër S.D (28) për shkak të akuzave për vepër penale ‘tentim vrasje’, J.S (19) për dyshimin për vepër të kryer penale “krijimin e rrezikut të përgjithshëm”, si dhe L.S (29) për vepër penale “prishjen e rendit publik gjatë rrahjeve”.

Më 13. 07.2014 në Kumanovë pas një zënke ku janë përfshi dy grupe prej 10 personave L.S ka nxjerrë pistoletën dhe e ka drejtuar ka dy persona, pas çka ja ka dhënë pistoletën J.S i cili ka gjuajtur dy plumba në ajër. Pas kësaj S.D ka shtënë me armë ndaj dy personave dhe ka plagosur njërin prej tyre në dorë.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close