fbpx

Rama uron për Fiter Bajram

Kryeministri Rama dhe krerët e politikës shqiptare kanë uruar sot Komunitetit Mysliman të Shqipërisë për festën e Bajramit të Madh.

Kryeministri është pritur në hyrje nga Kryemyftiu i Tiranës, Ylli Gurra, i cili i ka drejtuar një thirrje, Ramës, qenë orët e para të mëngjesit, për t’iu dhënë vendin dinjitoz të faljes, xhaminë e munguar, pasi u bë i disati vit që myslimanët falen në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Vizitat në selinë e Komitetit Mysliman të Shqipërisë kanë nisur që në orën 10 të ditës së sotme.

Lajme të ngjashme

Back to top button