fbpx

Ministri i jashtëm rus, Lavrov reagon ndaj sanksioneve të SHBA dhe BE

Sanksionet e Shteteve te Bashkuara te Amerikes dhe Bashkimit Europian ndaj zyrtareve dhe kompanive ruse mund te mos e arrijne qellimin e tyre, perkundrazi, ato mund ta forcojne ekonomine e Rusise.

Kjo ka qene deklarata e ministrit te jashtem rus Sergei Lavrov ne nje komunikim me gazetaret pas vendosjes se sanksioneve te reja per Rusine, per shkak te pershkallezimit te situates ne Ukraine. Lavrov premtoi se Rusia do t’i tejkaloje veshtiresite dhe mund t’i forcoj disa sektore te rendesishme te ekonomise.

Lajme të ngjashme

Back to top button