fbpx

Pepe do të luaj për Cityn

Qendërmbrojtësi i Real Madridit, portugezi Pepe është pajtuar me kontratën e ofruar nga Manchester City, konfirmojnë mediat angleze dhe spanjolle.

Real Madrid pritet të përfitoj 18 milionë euro nga shitja e tij, ndërsa trajneri i ri i Cityt, Manuelle Pellegrini e sheh atë si një zëvendësues të mirë të të larguarit Kolo Toure drejt Liverpoolit.

Ardhja e strategut italian Carlo Ancelottit në Madrid duket se do të sjellë dhe do të largojë shumë njerëz nga “Santiago Bernabeu”.

Lajme të ngjashme

Back to top button