fbpx

Maqedonia dhe Serbia njohin patentat e njëra-tjetrës

Maqedonia dhe Serbia, duke nisur nga sot do ti njohin patentat e shoferëve të njëra-tjetrës.

Ministri serb i Punëve të Brendshme, Nebojsha Stefanoviç dhe ministrja maqedonase, Gordana Jankulovska kanë nënshkruar një marrëveshje për njohje reciproke të lejeve të drejtimit.

Një gjë e tillë do të lehtësojë udhëtimet mes qytetarëve të të dyja shteteve.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close