fbpx

Ja si do jetë formacioni i Realit për sezonin e ri

Teksa shumica e tifozëve të Real Madrid e kanë mirëprtiur transferimin e Toni Kroos, kjo nuk ka ndodhur për disa nga mesfushorët e Real Madrid.

Por ku do luajë Toni Kroos? Mesfushori Gjerman do luajë në mesfushë së bashku me Luka Modric dhe Xabi Alonso, ndërsa Di Maria pritet të largohet.

Ja si pritet të jetë formacioni i Real Madrid sezonin e ardhshëm:

Casillas;
Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Marcelo;
Kroos, Xabi Alonso, Modric;
Bale, Benzema, Ronaldo.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close