fbpx

Ja kush është fuqia ushtarake e Nato-s (Video)

NATO është organizata më e madhe ushtarake në botë, ku pjesë e saj janë 28 shtete nga Europa dhe Amerika e Veriut. Viti 2014 ka qënë i vështirë për aleancën pas krizës në Ukrainë dhe kërcënimit se ajo mund të përfshinte edhe vendet anëtare të Nato-s. Por në këtë video shihet qartë se as Rusia apo ndonjë shtet dhe organizatë tjetër mund ti bënte ballë forcës ushtarake të Aleancës së Antlantikut të Veriut.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close