fbpx

Surpriza e një gazetari për ditëlindjen e Merkelit (Video)

Ndoshta ishte fitorja e Kupës së Botës nga vendi i tij, që e ka ngazëllyer aq shumë gazetarin.

Gazetari gjerman e ka surprizuar kancelaren gjermane Angela Merkel me rastin e 60-vjetorit të lindjes së saj.

Gjatë një konference për shtyp në Bruksel, gazetari i ka kënduar Merkelit këngën tradicionale të ditëlindjes “Shumë urime për ty”.

Merkel falenderoi gazetarët dhe zbuloi se edhe liderët e tjerë në samitinin e BE-së i kishin dhuruar lule.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close