fbpx

Mot me diell, pasdite me të reshura të shiut dhe bubullima

Moti paradite do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla mesatare. Pasdite do të ketë reshje të rrëmbyeshme lokale të shiut me paraqitje të bubullimave. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior.

UV indeksi do të jetë 7. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 12 deri në 19 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 24 deri në 32 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm, me temperaturë deri në 29 gradë Celsius.

Në qendra turistike verore nesër moti do të metë me diell dhe më i ngohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. në orët e paradites në rajonin e Dojranit do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare, ndërsa në orët e pasdites është e mundur të jetë reshje të rrëmbyeshme lokale me paraqitje të bubullimave. UV-indeksi do të jetë 6.

Në rajonin e Ohrit temperatura më e lartë do të arrijë deri në 26 gradë, ndërsa në atë të Dojranit deri në 30 gradë Celsius.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close