fbpx

Protestat në Maqedoni, porosi për partitë shqiptare

Lajme të ngjashme

Një koment

  1. Kush po mendon se me kaq politikanet e kan mar dajakun e merituar çe sa vite vetem po ja lan vetes syt me peshtym. Kete moment dhe kete situat shqiptaret duhet me shum seriozitet ta shfrytezojn dhe te shpalosin mllefin e tyre ne keto protesta ashtu siç duhet.Kerkesat e protestës duhet artikuluar mir dhe me nje strategji qe do e gjunjezonte politiken shoviniste te qeveris VMRO BDI .Duhet qe keto protesta te tregojn se shqiptaret e kan humbur durimin me politiken e shtrembuar qe nuk po na çon drejt europes por kah lindja dhe ka konfliktet.Ashtu si protestuesit Ukrainas duhet edhe keto protesta te jen per nje vendimmarje pro europiane.Ti tregohet botes se shqiptaret nuk duan me te jen peng i politikave oligakiste te te koruptuarve qe po pasurohen ne kuriz te popullit.Banat dhe pankartat e protestes duhet te jen me mbishkrime qe tregojn se shqiptaret duan ne europ me ose pa popullin maqedon, te kerkohet kantonizim o IJRM dhe parlamet i veçant per shqiptaret.