fbpx

Krasniqi: Po më kërcënojnë njerëzit e yshtur nga politika Thaçit (Foto)

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi, përmes faqes së tij në Facebook, ka njoftuar se në adresë të tij po vazhdojnë të vijnë kërcënime të ndryshme nga njerëzit e “yshtur” nga poltika e Hashim Thaçit, siç thotë ai.

Krasniqi në Facebook ka postuar një mesazh, të cilin i ka dërguar një person duke e kërcënuar dhe duke e fyer. Ai rastin e ka paraqitur në polici dhe kërkon nga ta që të vihen para drejtësisë këta persona.

“Edhe një herë e njoftoj opinionin publik, se njerëzit e yshtur nga politika e Hashim Thaçit po vazhdojnë me fyerje e sharje. Sot nga një Daut Durmishi nga Skënderaj e i cili siç thotë, punon në Gazetën Express ka vazhduar me sharje në faqën e FB.

Kjo është njëra nga shumë dëshmitë, se ky Grup mafioz nuk është duke u bërë merak për privilegjet që i jep pushteti ligjor, por janë duke i mbrojtur privilegjet e nëntokës me çdo kusht e pa zgjedhur mjete. Kërkoj nga organet e pa kapura të pushtetit që ti kryejnë detyrat e tyre sipas ligjit.

Te njajten gjë e kërkoj edhe nga EULEX-i”, (sic)ka shkruar Krasniqi në Facebook.

00-dauti

Gazeta Expres krahas publikimit të postimit të tekstit të Jakup Krasniqit, ia bën me dije atij që Daut Durmishi nuk punon në Express e as nuk ka punuar ndonjëherë më parë, si dhe e këshillon atë që të gjitha telashet që i ka me Daut Durmishin t’i zgjidhë në polici, para se t’i publikojë në Facebook.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close