fbpx

Fshati italian shitet në E-bay (Foto)

Në qendrën e Shkupit me po aq para mund të bleni dy ndërtesa me  madhësi prej 80 metra katrorësh. Ndërsa me po të njëjtën shumë mund të blihet edhe një fshat me 14 shtëpi dhe 50 banesa dhe atë në Itali.

Bëhet fjalë për vetëm 245.000 euro dhe për fshatin Borgata Calsazio në Italinë veriore, pranë kufirit me Francën.

Shkaku i shitjes është se fshati zbrazet dita ditës dhe sot në të jetojnë vetëm 5 banorë.

50 km larg Torinos dhe po ashtu afër qendrave të skijimit,  blerja mund t’u interesonte edhe biznesmenëve shqiptarë, por tashmë ata duhet ta dinë se kanë në konkurrim edhe 100 biznesmenë të vendeve tjera.

02_artikelkopfgalerie_876x584-a78807ef2b13376b

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close