fbpx

3 të rinj nga Maqedonia vdesin në një aksident në Itali

Tre të vdekur dhe një i lënduar është bilansi tragjik i një aksidenti të ndodhur në Itali ndërmjet Basano dhe Muselburg në rajonin e Vicencës.

Viktimat sipas mediumeve italiane janë tre të rinj me shtetësi të Maqedonisë.Në aksident ka vdekur A.M  19 vjet nga Zhupa,H.H 21 vjec nga Otishani dhe J.H po shtetas i Maqedonisë.Ndërsa i lënduar rëndë nga ky aksident rezulton edhe një shtetas Italian.

Aksidenti ka ndodhur ku në një moment makina me të cilin udhëtonte shtetasi Italian ka goditur makinën në të cilën udhëtonin tre qytetarët e Maqedonisë ku si pasoj e kësaj goditje mjeti I tyre ka devijuar nga rruga duke u rrokullisur disa herë.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close