fbpx

Edhe Kërçova protestoi kundër “Monstrës”

Protestat kundër vendimit të gjykatës për rastin Monstra dje janë transferuar në qytetin e Kërçovës.

Pikërisht ky qytet i cili u gjend në shënjestër të akuzave për mos mbështetjen e këtyre protestave duke mos protestuat dy ditë më parë, dje ka kthyer përgjigjen përmes protestave duke marshuar rrugëve të qytetit të Kërçovës.

Flamujve kuq e zi dhe ai të SHBA-ve, “Shkup, Kërçova është me ty”, “Stop rasteve të montuara” ishin disa nga parullat që mbanin në duar qytetarët e Kërçovës. Edhe kjo protestë u organizua përmes njoftimeve në rrjetet sociale.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close