fbpx

Zyrtare: Prandelli, trajner i Galatasarayt

Strategu italian, Cesare Prandelli është konfirmuar si trajner i klubit turk, Galatasaray pas largimit nga kombëtarja italiane.

Ish-trajneri i Fiorentinës dhe Italisë do ta zëvendësojë Roberto Mancinin në klubin turk, pas largimit të këtij të fundit javë më parë.

Prandelli u largua nga kombëtarja italiane, pas dështimit për të kaluar fazën e grupeve në Kupën e Botës.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close