fbpx

Basha: S’ka tolerancë për ata që përçajnë PD-në

“Tolerancë zero për gjithkënd që çon në përçarje PD-në”. Kjo ka qenë deklarata e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha sot nga Kuvendi Zgjedhor i kësaj partie në Gjirokastër .

Basha tha se “partia opozitare nuk i pengon rrugën asnjërit nga anëtarësia për të kandiduar për kreun e PD-së në rrethe”.

Sipas Bashës, anëtarësimet e të rinjve në PD, tregojnë se ekziston një besueshmëri e lartë për këtë parti politike dhe në këtë kuadër sipas tij, besimi do ta çojë PD-në drejt fitores së afërt./ Shekulli

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close