fbpx

Na pret super gjysmëfinale, Brazil – Gjermani

Përfaqësuesja e Brazilit ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale të Botërorit që po mbahet në këtë vend.

Brazilianët triumfuan 2:1 ndaj Kolumbisë në ndeshjen çerekfinale, duke arritur një sukses tejet të madh.

Thiago Silva dhe David Luiz shënuan golat e këtij triumfit për Brazilin, teksa golin e vetëm të kolumbianëve e realizoi James Rodriguez nga penalltia.

Kësisoj, në gjysmëfinale, Brazili do të luajë kundër Gjermanisë, e cila në takimin e orës 18:00 eliminoi Francën.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close