fbpx

Shkup, tre protestues të lënduar rëndë, operohen në spital

Pas përleshjeve të protestuesve dhe policëve sot në Shkup, tre persona janë shtruar në spital urgjentisht, mes të cilëve edhe një 16 vjeçar, i cili ka marrë lëndime të rënda në këmbë dhe krah dhe ai është duke u operuar, njofton NovaTv prej burimeve të spitalit “8 Shtatori në Shkup.

dhuna policore

Dy protestuesve tjerë kanë plagë nga shrapnelat e policisë, por janë jashtë rrezikut për jetë.Edhe MPB-ja ka njoftuar për 20 policë të lenduar sot gjatë protestave. Policia njofton se janë lënduar gjithsej 20 persona.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close