fbpx

Policia merr masa të rrepta për protestat e sotme!

Policia e Maqedonisë ka marrë masa të rrepta sigurie për protestën që po zhvillohet në Shkup.

Duke qenë se protesta është konsideruar se mund të ketë rrezik dhune dhe konfliktesh, janë marrë edhe masa.

Gjykata dha dënimin më esktrem të mundshëm për veprën e “terrorizmit” ndaj Ali Demirit, Afrim Ismailoviç, Agim Ismailoviç, Fejzi Aziri, Haki Aziri dhe Sami Ljuta.

Qendra Civile për Liri, me qendër në Shkup ka bërë thirrje për protestë të qetë dhe paqësore.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close