fbpx

Reagimi i Llokman ef. Kamberit: Liderët heshtën për rastin Monstra (VIDEO)

Reagime të shumta në opinion erdhën ditët para dhe pas shpalljes së vendimit për të akuzuarit në rastin “Monstra” të cilët u dënuan me burg të përjetshëm.

Në video është hoxha në xhaminë Allaxha në Shkup, Llokman Kamberi i cili ka reaguar fuqishëm ndaj fjalëve të prokurores Geshkovska e cila aktin e dëgjimit të ilahisë e ka marrë si dëshmi për ti shpallur fajtor të krimit të akuzuarit.

Gjashtë personat akuzohen për vrasjen e pesëfishtë afër Liqenit të Hekuranës. Avokatët familjarët dhe ekspertët thonë se janë të pafajshëm. Të premten kundër rasteve të montuara si që dyshohet të jetë edhe ky, do të organizohen protesta.

Tags

Lajme të ngjashme

Një koment

  1. Protesta mund te jete nje inskenim i alise dhe kodoshave te tij per kahdhenie te re te situates …. Une mendoj dhe them qe Mileti te cohet ne kembe kunder Bdi e Jo Gruevskit, pasi qe vete Bdi thote se punet i bajne bashke me Vmro so dhe ata jan vula e gjithckaje qe u ndodh Shqiptarve

Back to top button
Close