fbpx

Ja çfarë tha Hitzfeld për shqiptarët

Ish-trajneri i Zvicrës, Otmar Hitzfeld i kishte dashur shumë shqiptarët dhe kishte thënë shumë fjalë të mira për popullin tonë.

”Shqiptarët janë të talentuar. Habitem pse atje nuk invenstohet më shumë, është mëkat të humben gjithë ata talentë”, pati thënë Hitzfeld.

Hitzfeld pati marrëdhënie të shkëlqyer me Shqiptarët, pasi në ekipin e tij kishte plot 6 Shqiptarë duke përfshirë edhe të riun, Pajtim Kasami.

Ndoshta Zvicra nuk do i kishte sukseset që i ka tani, nëse në përbërjen e saj nuk do ta kishte Shaqirin, Xhakën, Behramin, Mehmedin apo edhe Xhemailin.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close