fbpx

Pensionohet Otmar Hitzfeld!

Trajneri i kombëtares zvicerane, Otmar Hitzfeld ka konfirmuar edhe zyrtarisht se ai më nuk do jetë më trajner.

Pasi u eliminua ai dhe kombëtarja e tij nga Argjentina, Hitzfeld ka vendosur të largohet nga puna si trajner.

”Puna ime si trajner ka përfunduar këtu. Unë jam krenar me karrierën time si trajner”, ishin fjalët e Hitzfeld.

Ai drejtoi këto skuadra:

1983-1984: Zug 94
1984-1988: Araua
1988-1991: Grasshoppers
1991-1997: Borussia Dortmund
1998-2004: Bayern Munchen
2007-2008: Bayern Munchen
2008-2014: Zvicra

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close