fbpx

Sali Berisha: Shqiptarët na kanë bërë krenar

Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka zgjedhur rrjetin social facebook për ta komentuar ndeshjen që Zvicra e shqiptareve e humbi përballë Argjentinës në fund të ndeshjes me rezultat 1-0.

“Miq, Argjentina fitoi me Zviceren 1-0. Por Xherdan Shaqiri dhe lojtaret e tjere shqiptare, per mua ishin me te miret e kesaj ndeshje. Ata na bene krenare nga sekonda e pare deri ne sekonden e fundit te ndeshjes! Urime Argjentines dhe tifozave te saj! “, ka shkruar Berisha në Facebook.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close