fbpx

Civil apelon për protesta të qeta kundër rasteve të montuara

Në një njoftim të shpërndarë në rrjetin social facebook ftohen qytetarët të dalin në protesta “Kundër rasteve të montuara”. Protesta e paralajmëruar vjen kundër vendimit me burg të përjetshëm të gjashtë të akuzuarve për rastin “Monstra”.

Në njoftimin thirret për protestë “kundër rasteve të montuara, vrasjeve të pafajshme, maltretimeve familjare, urrejtjes etnike dhe urrejtjes fetare”.

Civil – Qendra për Liri apelon për qetësi, mirëkuptim dhe respektim të së drejtës për protestë.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close