fbpx

Meta: Schulz, mik i shqiptarëve dhe avokat i integrimit evropian në rajon

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta, ka përshëndetur sot rizgjedhjen e Martin Schulz në krye të Parlamentit Evropian.

“Zgjedhja e Martin Schulz është mesazh pozitiv për të ardhmen e BE. Schulz është mik i Shqipërisë dhe avokat i integrimit evropian te rajonit”, është shprehur Meta.

Martin Shulz është rizgjedhur sot në krye të Parlamentit Europian. Ai ka siguruar mbështetjen e grupimit të PPE-së, duke u bërë kështu Presidenti i parë që merr dy mandate në krye të Parlamentit Europian, i cili nisi sot punën me përbërjen e re të zgjedhur në votimet e mbajtura në muajin maj. / Shekulli

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close