fbpx

Franca theu murin Nigerian

Franca ka kaluar në çerekfinale te Kampionatit Botëror duke e eliminuar Nigerinë me rezultat 2:0.
Përfaqësuesja afrikane u dorëzua krejt në fund pasi në disa periudha të lojës ishte veç më e mirë në fushë se përfaqësuesja e Francës.
“Gjelat” arritën fitore me dy gola të shënuara në dhjetë minutat e fundit të ndeshjes.
Pogba realizoi gol me kokë në minutën e 80 të ndeshjes. Griezmann shënoi golin e dytë dhe të sigurisë në minutat shtesë të ndeshjes duke realizuar pas futjes nga banka rezervë.
Franca në xhiron e ardhshme do të pret fituesin nga sfida mes Gjermanisë dhe Algjerisë

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close