fbpx

Paradite me diell, pasdite me të reshura lokale

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë, ndërsa pasdite vonë dhe në orët e natës do të ketë rritje të vranësirave me rreshje lokale të shiut dhe bubullima. Do të fryejë erë e dobët deri në të fortë nga drejtimi jugor dhe jugperëndimor.

Temperatura do të lëvizë prej 22 deri 33 gradë Celsius.

Në Shkup dhe rrethinë mot i ngjashëm me temperaturë deri 31 gradë Celsius.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close