fbpx

Triumfi para vdekjes: Allah pranona agjërimin

Triumf Shabani e filloi agjërimin e muajit të shenjtë të Ramazanit, teksa ditën që ndërroi jetë la një porosi në rrjetin social Facebook.
Futbollisti i ndjerë i Feronikelit, Triumf Shabani, ishte duke agjëruar muajin e shenjtë të Ramazanit.

E, në ditën e vdekjes së tij, Triumfi la një mesazh në rrjetin social Facebook, duke iu lutur Zotit, ndërsa gjithashtu ka postuar edhe një video ilahi nga Adem Ramadani, të titulluar “Lumet na kush po na vjen”, të shoqëruar me komentin e tij “Qe 1 vjet malli mka mar ne akshom me bo iftar “ .

Triumf Shabani
Mesazhi i Triumf Shabani

“O Allah! Ruaje agjërimin tonë dhe bëjë ndërmjetësues për ne, na fal gjynahet dhe na e mundëso ta kryejmë agjërimin ashtu siç e do Ti…All-llahu na Pranoftë e na Lehtësoftë..”, shkroi Triumfi.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close