fbpx

Moti i ngrohtë, pasdite me vranësira mesatare

Moti në Maqedoni paradite do të jetë me diell, ndërsa pasdite me vranësira mesatare. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi jugor.

Temperatura do të lëvizë prej 25 deri 32 gradë Celsius. Në Shkup dhe rrethinë mot i ngjashëm me temperaturë deri 31 gradë Celsius.

Prej nesër pasdite, madje deri të martën në orët e paraditës do të jetë me vranësira mesatare, përkohësisht erë e përforcuar dhe me shira të përkohshëm. Pastaj pason periudhë me diell dhe mot i nxehtë.

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close