fbpx

Kolumbia eliminon Uruguajin

Kolumbia ka arritur të eliminoj Uruguajin pas fitores me rezultat 2-0.

Golat për kombëtaren e Kolumbisë i shënoi superylli James Rodriguez në minutën e 28′ dhe 50′.

Kolumbia në 1/8-n e finales do të përballet me përfaqësuesen e Brazilit. / Portalb

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close