fbpx

Brzili me fat, Kilin e tradhëtuan penaltit

Brazili e ka kaluar me mjaft vështirësi Kilin duke vazhduar tutje në Kampionatin Botëror. Loja e rregullt përfundoi me rezultat të barabartë 1-1.
David Luiz shënoi për 1-0 në minutën e 18 të ndeshjes. Alexis Sanchez barazoi në minutën e 32 për 1-1. Në një ndeshje të barazpeshuar, penalltitë përcaktuan fituesin.
Brazili arriti fitore të përgjithshme me rezultat 3-2. Luiz, Marcelo dhe Neymar shënuan për Brazilian, ndërsa te Kili realizuan Aranguiz dhe Diaz.
Brazili në 1/8-n e finales takohet me fituesin nga ndeshja e sotme mes Kolumbisë dhe Uruguajit

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close