fbpx

LSDM: Vendimi i prokurorisë i turpshëm dhe skandaloz

Lidhja Socialdemokrate pas publikimit të vendimit nga ana e prokurorisë ka reaguar me vlerësimin se Prokurori publik Zvrlevski  ‘pranoi se është kryer vepër penale në rastin ku ishte i involvuar edhe kryeministri Nikolla Gruesvki’.

“Ishte më se e dukshme që prokurori publik në vend që ta merr në pyetje, prokurori publik Marko Zvrlevski e amnistoi kryeministrin Nikolla Gruevski nga përgjegjësia’, deklaroi zëdhënësi i LSDM-së Petre Shillegov.

 

.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close