fbpx

Shaqiri në Top 10 të FIFA-s

Shtëpia më e madhe e futbollit, FIFA, ka publikuar një listë prej 10-të lojtarëve më të mirë të fazës së grupeve të botërorit.
Në këtë listë nuk mund të mungonte kosovari Xherdan Shaqiri, i cili ishte më meritori për kalimin e kombëtares së Zvicrës në 1/8 e finales.
Por, çuditërisht në këtë listë mungojnë dy nga golashënuesit më të mirë të botërorit, Lionel Messi dhe Thomas Muller.
Kjo është lista e plotë e publikuar nga FIFA:
1- James Rodriguez, Kolumbi (9.79)
2- Ivan Perishiç, Kroaci (9.74)
3- David Luiz, Brazil (9.69)
4- Karim Benzema, Francë (9.65)
5- Arjen Robben, Holandë (9.62)
6- Daniel van Buyten, Belgjikë (9.58)
7- Xherdan Shaqiri, Zvicër (9.55)
8- Neymar, Brazil (9.52)
9- Thiago Silva, Brazil (9.5)
10- Mamadou Sakho, Francë (9.47)

 

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close