fbpx

Shaqiri është i vogël, por e ka sherrin e madh

Trajneri i Bayernit, Pep Guardiola e ka paralajmëruar kombëtaren e Argjentinës para sfidës ndaj Zvicrës, duke iu thënë të kenë kujdes nga Shaqiri.

“Argjentina duhet të ketë kujdes. Ai është i vogël, por ështën jë djalë i fuqishëm. Ai gjuan bukur shpejtë shpejtë. Skuadra ime ka fatin që e ka një zëvendësues të tillë, sepse ai gjithmonë ka bërë diÒ«ka”, u shpreh Guardiola.

“Dhe tani në Kupën e Botës është i mrekullueshëm”, ka shtuar tutje trajneri spanjoll, i cili gjithashtu thuri lavde për ish-futbollistin e tij te Barcelona, Lionel Messi.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close