fbpx

Ja çiftet e 1/8 finales së Kupës së Botës

Me përfundimin e fazës së grupeve të Kupës së Botës, janë mësuar të gjithë emrat e kombëtareve që janë eliminuar edhe emrat e atyre të do vazhdojnë për fazën e 1/8 së finales.

Befasitë e këtij botërori padyshim se janë eliminimi i hershëm i kombëtareve si Spanja, Anglia, Italia dhe Portugalia.

Ja cilat janë çiftet që do të takohen për 1/8 e finales së Kupës së Botës:

Brazili – Kili
Holanda – Meksiko
Kolumbia – Uruguai
Kosta Rika – Greqia
Franca – Nigeria
Argjentina – Zvicra
Gjermania – Algjeria
Belgjika – Amerika

Raundi i 1/8 së finales do të filloj ditën e shtunë me takimet Brazil – Kili dhe Kolumbia – Uruguai.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close