fbpx

Suarez pritet si hero në Uruguai (Video)

Luis Suarz ka gjetur ngrohtësinë në Uruguai. Sulmuesi i Liverpoolit është pritur nga qindra tifozë në Aeroport, pas rikthimit në vendlindje.

Ai braktisni kampin e përfaqësueses së Uruguait pas dënimit që morri nga FIFA për kafshimin ndaj mbrojtësit italian, Giorgio Chiellini

Një numër i madh i tifozëve të Uruguait, pas rikthimit të tij në vendlindje, pas përjashtimit nga Kampionati botëror.

Sulmuesi i Liverpoolit u suspendua për nëntë ndeshje me Kombëtaren e uruguaiane dhe katër muaj të tjerë të çfarëdo aktiviteti në futboll.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close