fbpx

Haraqija: Mund edhe të jem lider i LDK-së

Astrit Haraqija, ka folur për zhvillimin e LDK-së, humbjen e zgjedhjeve nga kjo parti dhe për angazhimin e tij më aktiv në LDK.
Ai ka thënë së lista “Ibrahim Rugova”, nuk ekziston më.

Haraqija ka treguar se do t’i hyjë garës për t’u bërë pjesë e udhëheqjes së LDK-së në zgjedhjet e brendshme që do të mbahen në shtator.
Nuk e përjashton mundësinë që pas katër vjetësh të jetë lideri i LDK-së.

Haraqija në një intervistë për Epokën e Re ka thënë se Isa Mustafa deri hedhjet e partisë është vetëm kryetar në detyrë i LDK’së, ashtu siç është Hashim Thaci kryeministër.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close