fbpx

Vranët dhe ngrohtë, pasdite mot jostabil

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira mesatare dhe i ngrohtë. Kohë pas kohe do të fryej erë e fortë nga perëndimi, veçanërisht në pjesët jugperëndimore të vendit. Pasdite do të ketë kushte për jostabilitet të izoluar.

Temperatura do të lëvizë prej 25 deri 35 gradë Celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira mesatare dhe i nxehtë, me kushte për jostabilitet të izoluar në orët e pasdites dhe me temperaturë deri 33 gradë Celsius.

Të premten do të mbajë mot i ndryshueshëm me vranësira dhe jostabile me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close