fbpx

Mot i ngrohtë dhe me diell

Moti në Maqedoni paradite do të jetë me diell dhe i nxehtë, me vranësira të vogla. Do të fryejë erë mesatare, ndërsa kohë pas kohe edhe erë e përforcuar nga drejtimi perëndimor. Pasdite edhe më tej do të ketë kushte për dukuri të destabilitetit të izoluar me reshje të rëmbyeshme të shiut dhe bubullima.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 12 deri 19 gradë, ndërsa e ditës prej 30 deri 36 gradë Celsius.

Në Shkup paradite moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla. Do ë fryejë erë mesatare, kohë pas koh e përforcuar nga drejtimi jugperëndimor. Pasdite do të ketë kushte për destabilitet me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima.

Temperatura e mëngjesit do të zbresë në 16 gradë, ndërsa e ditës do të ngritet deri 33 gradë Celsius.

Të enjten dhe të premten, në orët e pasdites edhe më tej do të përqendrohet destabiliteti me reshje të rrëmbyeshme lokale të shiut dhe me bubullima.

Gjatë funjavës do të mbajë mot stabil dhe me diell.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close